• 2
  • 3
  • Madmeuasel Ell-Janet Bonny 10
  • Madmeuasel Ell-Janet Bonny 02
  • krasotka01
  • krasotka02
  • leone01
  • leone02
English (UK)Русский (РФ)Svenska (SE) Finnish (Suomi) Estonian (Esti)
Sa oled siin: Kodu Тõug Scottish Straight

Scottish Straight

Kes on sellised sirgete kõrvadega, lontkõrvaliselt kassilt sündinud kassipojad, ei teadnud keegi, oletada aga, et need on šoti kassipojad – ei osanud. Pika aja vältel märgiti neid kasse briti kassidena, millega tekitasid segaduse briti kasside tõudes. Täna nimetatakse sirgete kõrvadega, šoti lontkõrvaliselt kassilt sündinud kassipoegi scottish straight´ideks ehk šoti lühikarvalisteks kassideks. Kusjuures paljudes šoti lontkõrvaliste kasside felinoloogilistes ristamissüsteemides on lubatud vaid scottish straight´idega. Teise tõuga ristatud kassipoegi peetakse tõuta kassideks.

Kuidas siis mõista, et Teie ees on scottish straight, mitte aga briti kass?

Esiteks peab tõutunnistuses jälgima, et kassipoja üks vanematest oleks šoti lontkõrvaline, teine aga – sirgekõrvaline kass. See on vaieldamatu reegel!

Teiseks on šoti lühikarvalisel oma tõustandard. Scotish straight on palju kergem, kui briti kass, s.t. et scottishi üldine tüüp peab olema mitte raske. Eelistatakse pikemat šoti saba, kusjuures mida pikem saba, seda perspektiivsem on kassipoeg. Briti kassidel on saba vastupidi lühem ja paksem, justkui vorstike.

Šoti kasside pea peab olema ümarat vormi ning standardi rikkumiseks on rippuvad paksud põsed nagu briti kassidel. Pea peab olema ümaralt-elegantne. Šotlase silmad on sügaval asetsevad ja laialt avatud, justkui vaataks teile otsa lapse üllatunud vaade. Šoti kassi kõrvad ei asetse nii laialt, kui briti kassipojal. Kokkuvõttes on väike šotlane – korralik ja elegantne kassipoeg.

Kahjuks on aastatepikkuse ristamise ja scottish straight tõu mittetunnustamise tõttu kannatanud äärmiselt ilusad kassitõud: šoti ja briti kassid. Täna töötavad arendajad sihikindlalt šoti tõu kallal, püüdes saavutada nii šoti lontkõrvaliste, kui scottish straight kasside standardilähedust. Briti kassiks aga peetakse seda kassipoega, kelle tõutunnistuses ei ole muid tõuge peale briti kasside.